Search this website

Close me


środa, sierpień 05, 2020
Projekty / Ścieżki kariery

Ścieżki kariery

 

Spotkanie z Panią Izabelą Brożyńską – Absolwentką Wydziału Zarządzania

Dnia 17 marca 2016 roku odbyło się na naszym Wydziale kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki kariery". Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć Panią Izabelę Brożyńską. Pani Izabela, związana zawodowo ze spedycją, opowiedziała o specyfice zawodu spedytora uczestnikom spotkania. Aktualnie zajmuje się w swojej pracy zarządzaniem zapasami. Warto dodać również, że Pani Izabela jest absolwentką naszego Wydziału.

W trakcie spotkania zostały poruszone takie zagadnienia jak funkcje spedycji oraz wykonawcy działalności spedycyjnej. Spotkanie zostało przeprowadzone w sposób bardzo ciekawy, ponieważ Pani Izabela bazowała głównie na własnych doświadczeniach, którymi chętnie dzieliła się z studentami. Mogliśmy także dowiedzieć się jak pozyskać klienta w tej branży oraz gdzie znaleźć przewoźnika, wszystko przy jednoczesnym omówieniu giełdy transportowej. Omówione zostało również zarządzanie ryzykiem w procesie spedycyjnym oraz problemy i wyzwania dnia codziennego spedytora. Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać ścieżkę kariery Pani Izabeli, która zechciała podzielić się z nami swoją cenną wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Było to dla nas bardzo wartościowe i interesujące spotkanie, ponieważ pozwoliło nam poznać specyfikę zawodu spedytora od strony praktycznej. Ponadto, otrzymaliśmy od Pani Izabeli spotkanie wiele cennych wskazówek, które na pewno wykorzystamy w naszym późniejszym życiu zawodowym. 

Dominika Kozłowska i Wiktor Kaźmierczak

 


Spotkanie z Panem Pawłem Wojciechowskim – Pełnomocnikiem Zarządu ds. Rozwoju w European Pallet Association, EPAL.

Dnia 16 grudnia 2014 r. nasze Koło zorganizowało spotkanie z cyklu "Ścieżki Kariery" z Panem Pawłem Wojciechowskim, który posiada bogate doświadczenie w logistyce, zdobyte m.in. w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Od 2000 r. jest związany z tematyką paletową, co przekłada się na pełnioną funkcję Dyrektora Technicznego w European Pallet Association, EPAL. W 2013 r. objął także stanowisko Pełnomocnika Zarządu ds. Rozwoju PKN EPAL.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zachowań na rynku oraz w obrębie danego przedsiębiorstwa. Pan Paweł przytoczył wiele ciekawych przykładów z życia, opisujących działalność w świecie logistyki. Podczas wykładu, słuchacze otrzymali odpowiedzi na niektóre z kluczowych pytań.

Czy warto pracować w wakacje?

Warto! Zważywszy na to, że doświadczenia zbierane podczas prac wakacyjnych zostają w pamięci i umiejętności zdobyte podczas ich wykonywania będą owocowały w przyszłości.

Jak pokochać logistykę mimo oblanych egzaminów?

Logistyka jest specyficzną dziedziną, która wymaga kreatywności i poświęceń, osobowość dobre logistyka musi być niezłomna. Student konsekwentny w swym działaniu może zostać najlepszym logistykiem mimo potyczek napotykanych w czasie egzaminów.

Jak zarządzać pracownikami i dlaczego to takie łatwe?

Najlepszym sposobem na skuteczne zarządzanie pracownikami jest wykorzystanie autorytetu. Nie warto próbować załatwiać tego "krzykiem". Kiedy podwładni znają autorytet przełożonego, starają się poprawiać swoje normy i darzą go większym szacunkiem

Dlaczego doba ma tylko 24 godziny?

Prawdziwy logistyk odczytałby to pytanie, dlaczego doba ma "aż", a nie "tylko" 24 godziny, gdyż w tej branży nie ma czasu na zbędne czynności. Zawsze w ciągu doby zadania związane z pracą znajdują się na pierwszym miejscu, logistyka staje się główną częścią życia dobrego fachowca.

 


W dniu 17.11.2014 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Ścieżki Kariery, podczas którego mieliśmy zaszczyt gościć Pana Grzegorza Stańczaka, głównego specjalistę ds. rozwoju i wdrożeń w firmie Spedimex.

Uczestnicy mieli okazję poznać 'w pigułce" logistykę e-commerce, która staje się coraz bardziej powszechna również na rynku polskim. Ponadto, członkowie koła zostali utwierdzeni w przekonaniu, jak bardzo aktywność naukowa oraz ponadprogramowa może pomóc w znalezieniu pierwszej pracy. Natomiast świeżo upieczonym absolwentom logistyki zostały przybliżone najdogodniejsze dla nich rynki pracy.

Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach!

 


28 maja o godz. 17:00 w sali 109Wydziału Zarządzania UŁ, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki Kariery"! Naszym Gościem będzie Pani Ewa Wejman, Wiceprezes Zarzadu oraz Dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy KOMANDOR ŁÓDŹ S.ANasz Gość poprowadzi wykład pt. "CRM - strategiczna broń w walce o Klientów", podczas którego będziecie mieli możliwość poznać tematy związane z relacjami z Klientami. 

Czekamy na Was!


Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki Kariery". Naszymi gośćmi będą Anna Mielczarek, pracownik działu zakupów, która opowie o zarządzaniu zakupami w międzynarodowych łańcuchach dostaw oraz Kamil Gałężewski, pracownik działu IT, który przedstawi nam systemy informatyczne funkcjonujące w międzynarodowych korporacjach i opowie czy praca z nimi jest wielkim wyzwaniem. 
Spotkanie odbędzie się 6 maja o godz. 17:00 w sali 109 Wydziału Zarządzania.
Zapraszamy!


 

Cykl "Ścieżki Kariery" został oficjalnie zainaugurowany spotkaniem z Panem Bartoszem Budzewskim, Project Leaderem z firmy General Electric! 
Nasz Gość opowiedział nam o swojej przygodzie związanej z Wydziałem Zarządzania, początkami kariery, a także udzielił wielu cennych porad młodym studentom.

Już wkrótce zaprosimy Was na kolejne spotkania! 
Już 25 marca o godzinie 17:00 w sali 106 Wydziału Zarządzania odbędzie się pierwsze spotkanie inaugurujące cykl "Ścieżki Kariery"! 
Będziemy gościć pana Bartosza Budzewskiego, Project Leadera firmy General Electric!


 

 

To cykl spotkań z praktykami i ludźmi ze świata biznesu posiadającymi doświadczenie w pracy w różnych branżach, nie tylko powiązanych z logistyką. Cykl ten ma na celu przybliżenie studentom zagadnień teoretycznych od strony ich praktycznych zastosowań, a także zapoznanie uczestników z ścieżką kariery danego prelegenta. Ma także wskazać studentom, co jest ważne w momencie rozpoczynania kariery zawodowej i jak ją prowadzić, aby osiągnąć sukces.

W pierwszej kolejności zorganizujemy 20 spotkań z 20 absolwentami Wydziału Zarządzania, którzy rozwijają kariery zawodowe w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. W ten sposób Koło włączy się w obchody 20-lecia Wydziału.